Konzerváló fogászat
Esztétikus fogtömés
Inlay / onlay / overlay
Indirekt / direkt héj
Gyökérkezelés
Tömés
Ha már késő a fogszuvasodás megelőzése, akkor a lyukas fogat be kell tömni! Rendelőnkben esztétikus fogtömések készülnek. Ennek első lépésben a szuvas rész eltávolítása és megfelelő kezelése történik, majd minőségi anyagokkal fogszínű tömést helyezünk a fogba. A tömőanyagot speciális lámpa segítségével megkeményítjük, utána a tömés felszínét kidolgozzuk és polírozzuk.
Inlay / Onlay / Overlay (ragasztott tömés)
Nagy kiterjedésű fogszuvasodásnál, ahol a fogtömés hosszú élettarta már nem garantálható a ragasztott tömést javasoljuk. A ragasztott tömések két részletben készülnek. Első alkalommal - a szuvas rész eltávolítása után - lenyomatot veszünk, ami alapján a fogtechnikusunk elkészíti a fogtömés formájú fogpótlás darabot, amit a következő alkalommal beragasztunk.
Az inlay anyagát tekintve lehet nemesfém (arany), kerámia, kompozit, cirkónium vagy préskerámia.
Biodentine kezelés
Direkt héj
A direkt héjat a fogorvos készíti el a rendelőben. Ennek során speciális anyagok rétegzési technikával kerülnek a fogfelszínre. Az egyes anyagszíneket váltakozva alkalmazza. Előnye az indirekt héjakkal szemben, hogy egy ülésben készülnek, a foganyagból a lehető legkevesebbet kell feláldozni és sérülékenységük is kisebb.
Indirekt héj
A fogak nagyobb mértékű elszíneződése, csúnya fogforma, fogak kedvezőtlen tengelyállása, vagy a szomszédos fogak közti túl nagy rés esetén a fogak ajak felőli felszínére készített vékony (0,5-1 mm) héj jelenthet megoldást. Ezek a héjak lenyomat alapján készülnek fogtechnikai laborban, amit erre fejlesztett ragasztóval rögzítenek a fogfelszínre.
Gyökérkezelés
A fog felépítése (leegyszerűsítve) a felszíntől a fog belseje felé haladva a következő rétegekre osztható: a fogzománc, dentin és fogbélkamra (pulpa).
A pulpa tulajdonképpen erek és idegek halmaza. Az erek a fogak táplálásáért, az idegek pedig különféle behatások közvetítéséért az idegközpont felé felelősek. Gyökérkezelésre akkor van szükség, ha a pulpa begyullad vagy megfertőződik. Ennek számos oka lehet, ilyen pl. a mély fogszuvasodás, hő és kémiai ingerek vagy repedések.
A gyökérkezelés folyamata kétre részre osztható: az első részben megnyitjuk a pulpakamrát, majd óvatosan eltávolítjuk az elhalt és gyulladásban lévő idegeket. Az összes csatorna feltárása után azok fertőtlenítése következik. Második részben a kifertőtlenített és kiszárított csatornák hermetikus lezárása (gyökértömés) történik. Végül pedig a fogak optimális formára való megmunkálása speciális gép eszközökkel.
Klinikánkon a gyökérkezelést követően röntgenkontrol keretében győződünk meg annak eredményéről. A modern fogászati eszközöknek köszönhetően a gyökérkezelésekkel járó fájdalmak szinte eltűntek és precízebb ellátás biztosítható.
Több információra van szüksége vagy szeretne időpontot egyeztetni?
Vegye fel velünk a kapcsolatot!